Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(17. 09. 2011 12:04) Reagovat
tak jsem zjistila ze mam dnu mislela jsem ze je to kuří oko bolí mě chodidlo budu jíst zdravě večer nežrat a uvidíme
(17. 09. 2011 12:06) Reagovat
skusím jíst zdravě a večer nežrat a uvidím mislela jsem ze mam kuří oko a bolí mě chodidlo snad dieta pomuže
(17. 09. 2011 16:47) Reagovat
Mám vyzkoušené: přelít nať třezalky tečkované po vyloužení 15 minut,namočit utěrku a na noc jí převázat místo a dát přes ní igelitový sáček - nejrychlejší účinek.Lze též úspěšně do odvaru téže byliny teplého i studeného ponořit bolestivou část a luhovat jej cca 20 minut.Otoky zmírníte octanovou mastí (lékárna)namažete a obinadlem lehce obvážete přes noc - otok se do rána zmírní, bolestivost také.
(17. 09. 2011 16:48) Reagovat
Preventivně, nejíst mladé maso (kuřata,králíka,a jiná masa mladých zvířat)dále se vyhýbat, šunce, tresce,jazyku, masovým extraktům, z vnitřností je třeba vyhýbat se játrům,slezině,ledvinám,sardinkám a houbám. tučnému,ostatní se může, střídat! Můžete volně,ovoce,zeleninu mimo květák,pít lze čaj a kakao,může jíst bez omezení sýry,vejce,moučná jídla,mlékoMalé množství můžete 1x denně: maso,mořskou rybu,korýše,i luštěniny!Je toho dost a lez upravit chutný a kvalitní jídelníček.Z vlastní zkušenosti při bolesti otoku a zarudnutí i místnímu zduření se zvýšenou lokání eplotou je néjlépe užívat 1 tbl 500 mg Acylpyrinu (lépe Aspirinu) zapitou douškem mléka a pak kontrolovaně vypít 3-4 litry denně vodovodní vody bez bublinek!Vím co zde uvádím.
(22. 09. 2011 08:57) Reagovat
Omlouvám se, že si vzpomínám po částech.Musím ale doporučit užívání třešní v jakékoliv formě - jsou dokonalou prevencí záchvatů dny - udržují nízkou hladinu kys.močové v těle. Jinak se omlouvám za některé překlepy, chyby i hrubé píši to rovnou,moc na to nevidím a jsem takový lajdák že si to ani po sobě nepřečtu. Vše vyváží radost když mohu lidem pomoci alespoň radou a zkušeností.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Dna nemoc.cz
Kontakty