Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(05. 10. 2011 17:11) Reagovat
Mám ji dvakrát do roka, záchvat a ten trvá asi týden. koleno je oteklé. Setkal se někdo z Vás s tím, že by lékař odtahoval puncí výpotek? Ulevilo se? Díky za zkušenost. Já zobu na bolest VERAL, je dlouhoučinkující a při záchvatu Colchicium.
(09. 10. 2011 19:12) Reagovat
Dobry den, mam dva kamarady, kteri trpi dnou a diky uprave stravy a uzivani prirodnich doplnku stravy, se jejich stav rapidne zlepsil.Rada poradim, poskytnu informace. Pokud byste mel nekdo zajem, tak dejte vedet.
(12. 10. 2011 09:52) Reagovat
Zdravím jmenovkyni a prosím o radu, právě mi byla (kromě vysokého cholesterolu) diagnostikována dna... Doktor mi poradil čistící časje, ale nijak to neupřesnil.Jakou úpravu stravy a doplňky poradíte? Moc děkuji!Eva Nováková
(18. 10. 2011 12:00) Reagovat
Ahoj/dobry den, take zdravim jmenovkyni :-)Mate email nebo tel.cislo, kam se Vam muzu ozvat? Jsem z Prahy, odkud Vy? Lenka
(18. 10. 2011 12:41) Reagovat
Počínající problémy s dnou - zatím neprokázanou, mě překvapily. Opravdu to půjde léčit bez léků - nebo je v počátku nutné zobat prášky a pak se udržovat nějakou dietou?
(18. 10. 2011 12:07) Reagovat
Pani Novakova, nebo mi napiste Vy. Email: lenka-novak@volny.cz. Dekuji.
Lidunka, (11. 11. 2011 13:01) Reagovat
Nejdřív jsem si opakovaně ukopávala palec,naposledy v září na dovolené, v moři a teď je to tu - v noci bolest palečka na noze, otok.....zatím jsem najel na gemmoterapii - výtažky z pupenů, po dvou dnech znatelný pokrok, večer zábal na palec z horkého rininového oleje,kvanta vody a po neděli začnu s homeopatikem. A samozřejmě utrum s játry, sardinkami apod.Česneku se odmítám při vaření vzdát. A hin sa hukáže...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty