Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(23. 01. 2011 17:27) Reagovat
Tak jsem to dostal do kolena... parada... uz to sestupuje i do kotniku a prstu... Nema nekdo navod jak s tim zatocit? Myslim ale prirodne. Jednou jsem si vzal Colchicin a preslo to skoro hned, ale kdyz si clovek precte pribalovy letak, tak ho ty vedlejsi ucinky trochu znechuti od dalsi konzumace tohoto jedu.
(15. 04. 2011 10:34) Reagovat
ale jediný spolehlivý lék a je to z bylin.vedlejší účinky jsou hrozné, ale trvají při správném užívání 1 až 2 dny a dna perfektně odezní. je třeba si rozmyslet jestli chceš trpět v bolestech a jen se to bude zhoršovat, nebo strávíš 2 dny na záchodě v průjmech a blití a pak budeš mít klid. Tohle dilema jsem si už dávno srovnal. Pochopil jsem také jak asi vypadá chemoterapie u onkologicky nemocných a nakonec jsem rád že mám pouze jen tu dnu.
(01. 03. 2011 21:57) Reagovat
....bylinkové obkl.(oprava)můj kontakt,vavrinec49@seznam.cz
(11. 03. 2011 09:49) Reagovat
Co mám tedy jíst????
(27. 03. 2011 19:31) Reagovat
:lol: Frolovův dýchací trenažér endogenního dychání.http://www.youtube.com/watch?v=6pIeRcZNZ3gUž jsem zkoušel skoro všechno, tak jdu vyzkoušet i to dýchání uvidíme jak to bude fungovat. ;-)
(05. 04. 2011 10:40) Reagovat
NA DNU NEJLÉPE SEX
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty