Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(15. 12. 2010 21:02) Reagovat
jA SU UZ ZKUSENEJ ZEDNAR.Dna je velmi vzacna nemoc.Mohou si ji dovolit jen bohati.Chudym lidem ji vubec nedoporucuji.Leceni prasky samozrejme v nutnych pripadech.Jinak mozno lecit i bylinami,ale predepsanymi fundovanymi lekari jako je Dr.wojnar.Lze se u neho objednat v brne v prodejne bylin Naturka.ulice veveri.Provadi pekelnou diagnostiku pomoci lupy a baterky pohledem na ocni pozadi.tzv.irisdiagnostika znama uz od stredoveku.Diagnostika od wojnara je tak presna ze si doktori muzou o tom jen nechat znat.Jinak dale doporucuji intometacin rektalni pouziti nejlepe podavane mladsi sestrickou.zdar
(03. 01. 2011 14:19) Reagovat
Všechjny ty rostlinné přípravky sa stakoruny moc nepomohou. Milurit při dnové atace nezabere, chce to jen nasadit důraznou dietu, pít spoustu vody a od bolesti uleví Diclofenac - volně prodejný v 25g tabletách - 20 tablet cca 25 Kč.
(05. 01. 2011 09:28) Reagovat
dobrý den,chci se zeptat na léčbu DNY,dá se vůbec léčit,existuje lék,díky!
(21. 01. 2011 10:58) Reagovat
Ahoj dnáři, dna mne trápí už 15 let a došlo to tak daleko, že se mi v koleně (prý) utvořilo nějaké ložisko s krystaly kyseliny močové a musím na operaci. Takže doporučuji všem nekašlat na Milurit a preventivně brát, ať nedopadnete jako já. Lepší prevence, než se shánět po pak Diclofenaku. Ale když ta flákota z trouby tak strašně voní, co? To je život... :)
(21. 01. 2011 17:28) Reagovat
Zdravím všechny, má diagnoza DNA :-x , tak se chci zeptat zda můžu pít alespoň birell? Nikde jsem o tom nenašel ani zmíňku.
(23. 01. 2011 17:24) Reagovat
Birel bych nepil, co jsem četl, tak je to v pivu (puriny) alkohol nealkhohol, takže pokud pivo tak několik desítek, ať se to pěkně vylučuje :D
(25. 01. 2011 16:50) Reagovat
Pořídil jsem si knihu a tam opravdu píší že birell ne. Po přečtení téhle knihy si připadám jako bych četl jídelníček pro nějakého králíka. :o
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty