Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(20. 05. 2011 18:52) Reagovat
TRPÍM DNOU 3ROKY A VĚTŠINOU V ZIMĚ.NA JAŘE A V LÉTĚ MĚ POMÁHÁ JÍZDA NA KOLE.BOHUŽEL DNES JSEM SKORO NEDOJEL Z PRÁCE PRO OTŘESNOU BOLEST V KOLENI.ALESPON DVAKRÁT DO ROKA S TOU POTVOROU MARODÍM!NEMÁM RECEPT NA LÉČBU,ALE DIETA JE K NIČEMU!NEJÍM JIŽ 3DNY A ZÁCHVAT JSEM PŘESTO DOSTAL.NEMOC KRÁLŮ?TOTÁLNÍ BLBOST.CELÝ DEN V PRÁCI JSEM NA NOHOU A POTÍM SKORO KREV!A NA TLAČENKU NEMÁM.NEJHORŠÍ JE UZENÝ,NA TO POZOR!JEDINÁ A RYCHLÁ ÚLEVA OD BOLESTI JE VOLTAREN RAPID.DIKLOFENAK TOTIŽ VELMI NEPŘÍZNIVĚ PŘI DLOUHODOBÉM UŽÍVÁNÍ PŮSOBÍ NA SLIZNICI ŽALUDKU S RIZIKEM ŽALUDEČNÍCH VŘEDŮ.PROBOHA UŽ AT NA TU MRCHU VYMYSLÍ NĚCO POŘÁDNÝHO!!!
(08. 06. 2011 05:51) Reagovat
Ahoj všichni, po 10 letech občasných záchvatů bolestivých otoků levého palce u nohy jsem to již nevydržel a navštívil naší lékařku s výsledkem DNA. Po přečtení vašich příspěvků musím všem dát za pravdu, otok, bolest, která se dá přirovnat k bolení zubů a myšlenky na amputaci, mlácení hlavou o zeď, prostě šílené. Držím všem zdravé palce a ať ta potvora nás co nejrychleji opustí a dá nám sílu dodržet všechna předsevzetí, která jsme si slíbily při záchvatech. :-) Jarda.
(12. 07. 2011 13:02) Reagovat
Ahoj Jardo,10 let co vlastne konzumujes?to me hrozi mel jsem tu bolest poprve,pripadal jsem si 3 dni jak na mucednickem stole u pana Hitlera.Zacinam tvrde s dietou ,preci se to musi nejak vyresit ????????????
(10. 07. 2011 09:23) Reagovat
ahoj mam už dnu asi 5 let,tento poslední zachvat už trva skoro 2 měsíce.přes den mi vždy napuchne kotník,přes noc splaskne.dneska jěště napuchlo koleno,zítra jdu pro colchicin,zdravím všechny ddnářé a pevné nervy,MOOCC pít. :D N A
(18. 07. 2011 18:10) Reagovat
AHOJ NĚKDE JSEM ČETLA, ŽE VŘES JE JEDINÁ BYLINA KTERÁ DOBŘE VYLUČUJE PURIN Z TĚLA.MÁ NĚKDO NĚJAKOU ZKUŠENOST? DÍK
Lidunka, (14. 11. 2011 09:18) Reagovat
Ahoj a dobrý den, jelikož jsem se zařadila mezi lidi s metabolickuou poruchou špatného vylučování kyseliny močové, tak jsem okamžitě najela na alternativní léčbu.Vřes je obecně dobrý na ledviny a otoky, ale začala jsem před týdnem,kdy mě to raflo pít bylinky od paní Podhorné, a to kůru z pupenů břízy, topolu, buku a olše. Je to protirevmatická a antidnová kůra.účinek jsem pocítila do dvou dnů,samozřejmě piju kvanta vody a hin sa hukáže.
(24. 08. 2011 09:23) Reagovat
Zdravímtaky patřím k ženatým dnářům. Chytlo mě to zase po cca 2 letech. Sám mám dobrou zkušenost s hlávkovým zelím.Odloupnu několik listů zelí, přes frešfolii je naklepu paličkou aby pustily šťavu. Pak si listy dám na postižené místo překryju igelitem a převážu suchou utěrkou. Zkuste to mně to dělá dobře a určitě to neublíží.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty