Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (249 komentářů)

erik1, (12. 06. 2012 11:45) Reagovat
Tak mám pravděpodobně také tuto nemoc králů:(
Marie, (09. 07. 2012 08:57) Reagovat
Přeju všem mnoho sil, manžel to má, vzorně dodržuje dietu, takže to není tak hrozný. Jen doufám, že se to nebude zhoršovat.
martin, (07. 09. 2012 05:33) Reagovat
dobry den treti tyden mam natekly loket doktor me predepsal purinol musim do prace ale ten loket pri doteku boli az nasadim ten purinol zlepsi se to ? doktor mluvil neco o chirurgickem zakroku ze by to vyrizli
Hanka, (23. 09. 2012 19:25) Reagovat
Asi 12 let beru na dnu APO-ALLOPURINOL. Nyní jsem si byla pro recept a obvodní lékař kouká na laboratorní výsledky z května a řekl, že výsledky jsou celkem dobré, že bych ani žádné prášky brát nemusela, že je zbytečné do sebe dávat chemii. Takže nevím co si mám o tom myslet. Jen doufám, že jsem se nestala obětí nějakého šetření ke konci roku.
Ilona, (02. 10. 2012 05:48) Reagovat
To by si snad nedovolili, i když dneska bych se už nedivila ničemu. Každopádně, jestli se vám to skutečně zlepšilo, tak vám to moc přeju. Manžel má s tím také problémy, ale v zlepšení moc nedoufá. Spíš se bojí opaku.
Martina, (04. 12. 2012 14:43) Reagovat
S každou nemocí chce bojovat, i když člověka to někdy stojí hodně přemáhání.:(
Lukáš, (06. 11. 2012 11:44) Reagovat
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda primární příčinou dny je nadměrná produkce kys. močové (KM), resp. nadměrný příjem purinů (že běžná produkce urikázy nestačí KM štěpit), anebo právě nízká produkce tohoto enzymu (nestačí na štěpení běžného množství KM a tato se v těle hromadí).Díky moc!Lukáš H.
Lidka, (17. 12. 2012 10:11) Reagovat
Dobrý den, mému příteli asi před cca 6ti měsíci zjistili onemocnění dnou. Má velice zvýšenou kyselinu močovou a zatučnují se mu játra. Jeho záchvaty vypadají tak, že příjdou první bolesti kolen potom kotníky a na konec zápěstí a všechno postupně začne otíkat, tak že se nemůže postavit na nohy a nevezme nic do rukou. Než se odhodlal jít k lékaři, tak jsme tyto záchvaty tlumili cibulovímy obklady a hřejivými zábaly. Samozřejmě žádný zázrak. Má povolání řidič kamionu, takže přísné dodržování diety je trochu komplikované a taky nevím jak zvládá dodržování. Zatím žádnou změnu nevidím. Teď nám doktor oznámil, že může prodělat i mozkovou mrtvici a to je dost mladý. Můžete mi prosím říct jaké to je stádium dny a poradit nějaké rychlé a jednoduché recepty, které si bude zvládat sám připravovat v kamionu? Mockrát děkuji. Lidka
Anna, (17. 12. 2012 11:37) Reagovat
Paní Lidko , můj manžel měl také vysoké hodnoty kys. močové .....trpěl na bolesti kotníků a kolen a později se přidaly i bolesti zápěstí. Po třičtvrtě roce má hodnoty v normálu a nedržel žádnou dietu ....podařilo se nám dát hodnoty do normálu pomocí bylinek .Kdyby jste měla zájem o více informací napište mi. Ráda Vám poradím Anna vavrinova.anna@seznam.cz
Radim, (20. 12. 2012 13:57) Reagovat
Popravdě řečeno já bych moc neradil lidem, co maji dnu, aby kašlali na dietu. Je základem pro udržení lepšího stavu a pochybuju, že by člověka spasily bylinky. Jsou možná dobrým podpůrným prostředkem, ale ne všelékem.
Anna, (20. 12. 2012 15:10) Reagovat
Pane Radime já nikomu neříkám aby kašlal na dietu .Ta je samozřejmě důležitá , ale někdo jako je například můj manžel s ní měl problém . A i přesto , že ji nedržel má ted hodnoty v normálu a je bez bolesti kloubů.Jen jsem napsala svoji zkušenost . Bylinky samozřejmě nejsou všelékem , ale pomohou při nejrůznějších onemocnění a rozhodně podle mě jsou mnohem lepší a neškodné než do sebe cpát léky , které stejně nic nevyřeší .
Klára, (06. 02. 2013 16:32) Reagovat
Každému zřejmě vyhovuje něco jiného. Každý člověk je individuální a jinak nastavený. Já osobně dávám přednost bylinkám, ale když mi lékař předepíše prášky a vím, že to je opravdu důležité, beru je.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty