Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (249 komentářů)

Eva, (15. 10. 2013 19:43) Reagovat
Chtěla jsem se zeptat jestli existuje kuchařská kniha s recepty na dnu. Děkuji
ewa, (23. 10. 2013 12:04) Reagovat
Mila pani, Jano, jsem take skoro vegetarianka, a postihla me dna.Urputne me zacal bolet a otekat kotnik.Jsem stihla a pri mem veku 75l. Jeste pracuji. Tak nevim, kde me ta potvora nasla.Dnes jsem si vyslechla verdikt, tak nezbyva, nez polykat tablety a branit se, vsemi zpusoby.Vyhybejte se soji a vyrobku z ni.Prejme si, abychom to zvladly.:-))
Bára, (01. 11. 2013 11:22) Reagovat
[quote name="ewa"]Mila pani, Jano, jsem take skoro vegetarianka, a postihla me dna.Urputne me zacal bolet a otekat kotnik.Jsem stihla a pri mem veku 75l. Jeste pracuji. Tak nevim, kde me ta potvora nasla.Dnes jsem si vyslechla verdikt, tak nezbyva, nez polykat tablety a branit se, vsemi zpusoby.Vyhybejte se soji a vyrobku z ni.Prejme si, abychom to zvladly.:-))[/quote]Je fakt, že u lidí s rizikovými faktory je pravděpodobnost dny větší, ale neznamená to, že ji lidé bez těchto rizikových faktorů dostat nemohou.
Petr, (24. 11. 2013 07:30) Reagovat
Trpím nemocí Dna a při akutní bolesti mi pomůže okamžitě už jedno použití léku Aulin.Po užití pak piju kopřivový čaj tak 3 litry za den!aby se kyselina močová vyloučila z těla ven!Tato léčba mi zabere jednorázově od bolesti-pak je třeba jít do běžné léčby a po jídle užívat lék Purinol a trošku jít do diety.Záchvaty se dostaví hlavně když začnete konzumovat pivečka a vinečko a kořalka je uplně to nejhorší! a s kombinací se spoustou vepřového a tučného je okamžitě záchvat Dny na světě!!
Petr, (24. 11. 2013 08:14) Reagovat
Každý asi žívá svou nemoc nějak jinak.Někomu to začne většinou na palci u nohy,někdo to dostane do kolena či do rukou-ale vždy to je bolest v kloubech!Taky zjištuji před záchvatem že jde dost žlutá moč-měla by být čirá bílá -to je známka dostatečného pití čajů a vody aj.mimo piva!!Taky je možno ucítit bolest pod pravým spodním žebrem a nadýmání v oblasti břicha a s kombinací křeče v zádovém svalstvu.Zkusil jsem lék Aulin a ono to pomáhá od zánětu!ale s užíváním fakt opatrně a pokud trpíte jiným onemocněním raději konzultovat s lékařem.Ale 1-2 dávky Vám určitě při záchvatu nijak neublíží ale pomohou rychle od bolesti.Ale to neznamená že jste vyléčeni! a že se můžet zase nacpat!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty