Úvod Léčba dny

Léčba dny

Zjistí lékař vyštřením moči a krve, že má nemocný dnu, učiní patřičné kroky.V každém případě prvním krokem k léčbě dny je úprava stravování a životního stylu. Lékař nemocného seznámí s dietou, kterou by měl dodržovat, s vhodnými i rizikovými potravinami.

Poté mu předepíše léky dle stádia nemoci a výsledku vyšetření. Většinou se jedná o léky na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi, případně na podporu jejího vylučování z organismu. Někdy se podávají léky na úpravu ph moči, aby se zabránilo tvorbě močových kamínků. Užívání léků tzv. diuretik se nedoporučuje, zvyšují koncentraci kyseliny močové v krvi.

V akutním stádiu se podávají léky, které zastavují zánět, příp. antirevmatika a analgetika.TIP : Bolí Vás bederní páteř? Pořiďte si Bederní pás. Ochrání ledviny i bedra.

Při bolestech je dobré opakovaně postižené místo ledovat, chladit.

Úlevu mohou přinést i přírodní produkty, alfala (vojtěška), aloe, lopuch, ale i pravidelná konzumace třešní.

I po pominutí akutního stavu je nutné dodržovat přísnou dietu a nepít alkohol, zejména pivo a červené víno.


Diskuse (351 komentářů)

(20. 10. 2010 16:55) Reagovat
Všechny vás zdravím!Zachvat dny jsem dostal právě dnes ráno,ale takový silny jsem ještě neměl,a chci vám poradit co je nejlepší na zachvat:Colchicum-Dispert!Ráno jsem si vzal 2 tablety a odpoledne to vše povolilo,ale mají se vzít ještě večer 2 tablety a pak je klid. ;-)
(21. 10. 2010 06:58) Reagovat
Mám bolest už 9 den(PALEC U NOHY).Za jak dlouho ta bolest odezní uplně.Beru akorát Milurit.
(01. 11. 2010 17:14) Reagovat
Pokud už nastal čas záchvatu, tak se milurit musí vysadit, a začít brát třeba diclofenac nebo ketonal - je to napsáno v příbalu u Miluritu. Milurit brát preventivně každý den po snídani. Podle mojích známých DNÁřů je v dlouhodobém hledisku Milurit dobrý a pomáhá, já jsem taktéž už dlouho záchvat neměl, ale jsem teprve začátečník.
(26. 11. 2010 20:42) Reagovat
[quote name="miloš"]Mám bolest už 9 den(PALEC U NOHY).Za jak dlouho ta bolest odezní uplně.Beru akorát Milurit.[/quote]ten milurit okamžitě přestaň brát když už je záchvat bolesti tak to jedině zhorší. Když mně to chytne tak začnu brát Colchic um-Dispert a srovná se to do druhýho dne, ale je to prej svinstvo se spoustou vedlejších účinků (jinak piju cca 4 pivka/den a sem OK) :)
(15. 04. 2011 10:27) Reagovat
Je třeba vzít Colchicin Dispert. Jenže ne vždy to umí lidi dávkovat a užívat a ne každému stačí dávkování podle jeho doktora. Já to mám X let a už s tím mám zkušenosti takže jestli chceš tak napiš na stonedesign@centru.cz a odepíšu Ti jak si stím dávám rady já, nebo Ti pošlu tel. číslo a poradím TI telefonicky. Bez pořádného přeléčení se toho nezbavíš. Ale čekej očistec. Kdo nezažil, neuvěří a nepochopí.
vlastimil, (09. 02. 2013 11:51) Reagovat
mám teprve druhý záchvat a už mám snězeny dvě balení miluritu 100 a nic moc asi to moc nefunguje je potřeba zjistit co dnu vlastně způsobuje á jsem měl v poslední době ostré klobásky a dva litry červeného budu se tomu vyhýbat a zkusím milurit vysaditj
(23. 10. 2010 23:52) Reagovat
Dna? Lehká pomoc po třech dnech , byla bolest úplně pryč. Pouze čtyři druhy čajů
(26. 10. 2010 22:06) Reagovat
a poradíte jeké čaje to jsou? Děkuji
(20. 08. 2011 14:57) Reagovat
Jirko dobrý čaj na dnu koupiš v lekarně-přesličku nebo TEA-DNA
(15. 11. 2010 10:29) Reagovat
Dobrý den, můj kamarád užívá již přes rok na dnu nějaký potravinový doplněk - nebudu tady dělat reklamu - jde o minerální kamennou moučku. A je velmi spokojený, že za celou dobu užívání neměl jedinný záchvat. A to i při častých dietních chybách. Zajímalo by mě, zda nemáte někdo z vás takě zkušenost s tímto prostředkem. A váš názor. Děkuji.
(21. 11. 2010 17:02) Reagovat
Dna me provazi jiz nejaky ten roka popravde receno.. jeste jsem neprisel na zpusob jak se zbavit zachvatu.Ted jiz tyden nemohu delat nic jineho nez lezet a cekat az to prejde.Monoflam nezabira .. mam tu i specialni caje .. bohuzel bez uspechu.Zatim jedine co me vzdy silneho zachvatu zbavilo byla injekce na pohotovosti.Jedina dobra rada pri zachvatu je asi hodne pit.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty