Úvod Jaké má dna příznaky?

Jaké má dna příznaky?

Příznaky se liší podle stádia onemocnění:

  • asymptomatická hyperurikémie - postižený je bez jakýchkoliv příznaků a má pouze zvýšenou hladinu kyseliny močové v krvi

TIP : Trápí Vás pálení žáhy? Vše o refluxní poruše jícnu najdete na pálení žáhy.com - články a diskuze o zdraví a nemocech.

  • akutní záchvat dny – zde dochází k velké citlivosti a bolestivosti kloubu, které signalizují zánět. Kloub napuchne, zčervená, kůže na něm je napnutá a lesklá. Bolest přináší sebemenší dotek postiženého kloubu. Zpravidla je prvním napadeným kloubem palec u nohy, nicméně není vyloučeno, že dojde k zánětu jiných kloubů, rukou i nohou.
  • interkritické období – je to období, které následuje po akutním dnavém záchvatu. Pacient je většinou bez obtíží, zdá se být vyléčen. Toto klidové období může trvat půl roku, někdy až dva roky.
  • chronická tofózní dna – v tomto stádiu dochází k dlouhodobému ukládání uzlovitých ložisek krystalků kyseliny močové (tzv. tofů) do kloubní chrupavky a okolí kloubu. Místy se může ukládat i v měkkých tkáních, které se špatně prokrvují, např. v ušních lalůčcích. Je to stadium, kdy dochází k postižení funkce kloubu a degeneraci. Ve vyjímečných případech dojde k protržení kůže a k hustému křídově bílému výtoku.


Diskuse (73 komentářů)

Kamil, (02. 02. 2012 19:05) Reagovat
Narazil jsem taky na dobry web, ktery o diete pro dne pise vic http://www.jidelnicek-hubnuti.cz/zdarma-online/dna-dieta/
Christie, (09. 03. 2014 12:01) Reagovat
Others have spoken of this identical subject matter, but this article was quite helpful.My weblog clearblue opinions: http://clearbluefertilitymonitorreviewed.com
Darin, (12. 03. 2014 05:37) Reagovat
Excellent post. Can you write a post about pregnancy.Your writing skills are quite impressive, and I can see it definitely spurred some heated debate.Quite an impressive discussion this story started!my blog post; Clearblue fertility monitor reviews: http://tinyurl.com/fertility-monitor-reviews
petra, (22. 05. 2014 20:20) Reagovat
No nevím Ondro,mému synovi je 11 let,při výšce 156 cm váží 31kg.Maso jí jen kuřecí a to ještě ne moc často.Nemám pocit,že by se ořežíral ani,že je špekoun.
petr.pokorny, (27. 06. 2014 08:21) Reagovat
Dnou trpím já i můj otec, mě stačilo lépe přeorganizovat jídelníček (méně masa, více zeleniny), on zkoušel i různé přípravky a asi nejvíc mu pomohl Enzycol. Samozřejmě je důležitá i ta změna způsobu stravování :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dna nemoc.cz
Kontakty